Visconti Van Gogh ''Wheatfield with Crows'' Rollerball pen , Lim. Ed, KP12-12-RB
Line
Van Gogh
Reference
KP12-12-RB
Material
Resin
Color
Blue
Trim
Gold plated
Clip
Visconti engrave
Filling System
Original Refill
Closing System
Magnetic
Closed length
140 mm.
Barrel length
124 mm.
Posted Length
157 mm.
Barrel width
12 mm
Weight (with cap)
35 gr.
Weight (without cap)
20 gr.
Warranty
3 years
Country of Manufacture
Italy
Ā
Additional information:
-65%
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Product image 5
Product image 6
Product image 7
Product image 8
Product image 9
Description
Line
Van Gogh
Reference
KP12-12-RB
Material
Resin
Color
Blue
Trim
Gold plated
Clip
Visconti engrave
Filling System
Original Refill
Closing System
Magnetic
Closed length
140 mm.
Barrel length
124 mm.
Posted Length
157 mm.
Barrel width
12 mm