Visconti Van Gogh Sunflowers Fountain Pen, Acrylic Resin, KP12-05-FP
Brand
Visconti
Line
Van Gogh
Reference
KP12-05-FP
Material
Acrylic Resin
Color
Yellow
Trim
Steel
Nib
Stainless Steel
Filling System
Cartridge / Converter
Closing System
Magnetic
Closed length
140 mm.
Posted Length
157 mm.
Barrel width
12 mm
Warranty
3 years
Country of Manufacture
Italy
Ā
Additional information:
Select Nib Size
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Product image 5
Product image 6
Product image 7
Product image 8
Product image 9
Product image 10
Description
Brand
Visconti
Line
Van Gogh
Reference
KP12-05-FP
Material
Acrylic Resin
Color
Yellow
Trim
Steel
Nib
Stainless Steel
Filling System
Cartridge / Converter
Closing System
Magnetic
Closed length
140 mm.
Posted Length
157 mm.
Barrel width
12 mm