Set Visconti Van Gogh The Novel Reader Rollerball pen, Gold plated, KP12-20-RB
Line
Van Gogh
Reference
KP12-20-RB
Material
Acrylic Resin
Color
Green
Trim
PVD gold
Clip
Visconti engrave
Filling System
Original Refill
Closing System
Magnetic
Closed length
140 mm.
Barrel length
127 mm.
Posted Length
157 mm.
Barrel width
12 mm
Weight (with cap)
35 gr.
Weight (without cap)
20 gr.
Warranty
3 years
Country of Manufacture
Italy
Ā
Additional information:
-65%
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Product image 5
Product image 6
Product image 7
Product image 8
Product image 9
Description
Line
Van Gogh
Reference
KP12-20-RB
Material
Acrylic Resin
Color
Green
Trim
PVD gold
Clip
Visconti engrave
Filling System
Original Refill
Closing System
Magnetic
Closed length
140 mm.
Barrel length
127 mm.
Posted Length
157 mm.
Barrel width
12 mm